KAWIARKI

Kawiarki Bialetti

Produkty firmy Bialetti to synonim nadzwyczajnego designu i wieloletniej tradycji. Ekspresy typu Moka tej firmy bez wątpienia są najczęściej wybieranymi kawiarkami na świecie.

Firma Bialetti swoją pionierską kawiarkę wprowadziła na rynek w 1933 roku. Rewelacyjny smak espresso i prostota jego przygotowania zrewolucjonizowały rynek kawy. Bialetti zaskakuje jakością po dziś dzień, a ich produkty można znaleźć w 9 na 10 włoskich domów.

Jak działa moka?

Kawiarka składa się z górnego zbiornika z uszczelką, filtra oraz dolnego zbiornika. Zmielone ziarna kawy umieszczamy w filtrze, nalewamy wody do dolnego zbiornika poniżej poziomu zaworu bezpieczeństwa i łączymy ze sobą wszystkie elementy. Stawiamy kawiarkę na kuchence i czekamy parę minut. Gorąca woda przemieści się do górnego zbiornika przepływając przez zmielone ziarna. Pyszne i aromatyczne espresso jest gotowe!

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kawiarek

Moka Express

Moka Express to najbardziej klasyczny model światowego lidera wśród producentów kawiarek, firmy Bialetti. To właśnie ta kawiarka w latach trzydziestych XX wieku rozsławiła włoskiego producenta. Do dziś jest to najpopularniejszy model moki na świecie, o czym świadczy już ponad 200 milionów wyprodukowanych egzemplarzy.

bialetti express

KONSTRUKCJA:

Odlewana z aluminium kawiarka zachwyca jakością wykonania. Klasyczny, niezmieniony przez dziesięciolecia kształt będzie oryginalnym elementem każdej kuchni. Rączka i dodatkowy uchwyt z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym zapewniają wygodę przenoszenia i serwowania gotowego trunku. Produkcja ma miejsce we Włoszech.

DOSTĘPNE POJEMNOŚCI:

1 filiżanka (pojemność całkowita 50 ml)
2 filiżanki (po ok 50 ml, pojemność całkowita 100 ml)
3 filiżanki (po ok 50 ml, pojemność całkowita 150 ml)
4 filiżanki (po ok 50 ml, pojemność całkowita 200 ml)
6 filiżanek (po ok 50 ml, pojemność całkowita 300 ml)
9 filiżanek (po ok 50 ml, pojemność całkowita 450 ml)

CENA:

50 ml – 64,23 zł netto
100 ml – 69,11 zł netto
150 ml – 72,36 zł netto
200 ml – 80,49 zł netto
300 ml – 88,62 zł netto
450 ml – 121,14 zł netto


 

Aeternum Allegra

Aeternum Allegra to odmieniona wersja klasycznego modelu światowego lidera wśród producentów kawiarek, firmy Bialetti. Konstrukcja bazuje na formie modelu Moka Express, który rozsławił włoskiego producenta w latach trzydziestych XX wieku. Aeternum Allegra posiada nieco smuklejszy kształt oraz poza klasyczną wersją dostępna jest w żywych kolorach.


DOSTĘPNE KOLORY: CZERWONY/FUKSJA/ALUMINIUM

KONSTRUKCJA:

Aeternum Allegra to fuzja klasycznego wyglądu i nowoczesności. Aluminiowa moka sprawdzi się jako ozdoba każdej kuchni. Poza standardowym srebrnym kolorem dostępna jest w bardziej odważnych barwach. Rączka i dodatkowy uchwyt z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym zapewniają wygodę przenoszenia i serwowania gotowego trunku.

DOSTĘPNE POJEMNOŚCI:

3 filiżanki (po ok. 50 ml, pojemność całkowita 150 ml)
6 filiżanek (po ok 50 ml, pojemność całkowita 300 ml)

CENA:

150 ml – 69,11 zł netto
300 ml – 88,62 zł netto


Mukka

Mukka to piękny design i funkcjonalność w jednym. Aluminiowa kawiarka w krowie łaty to świetny gadżet i ozdoba w każdej kuchni.

Poza klasycznym mechanizmem kawiarki, Mukka posiada specjalną dyszę, która spienia mleko wlewane do górnego zbiornika. Dzięki temu otrzymujemy pyszne cappuccino. Jedno zaparzenie daje dwie filiżanki po 220 ml.

mukka

Aby kawa była jeszcze lepsza, dajemy kilka dobrych rad:

– Pamiętaj, aby kawa nie była zmielona zbyt drobno, gdyż może to blokować odpowiedni przepływ wody.
– Kawę przygotowuj na średnim płomieniu – zbyt duży płomień może powodować wykipienie mleka.
– Zwróć uwagę na to, aby zmielone ziarna nie znajdowały się na krawędzi sitka.
– Na początek spróbuj użyć mniej mleka niż wskazuje oznaczenie na kawiarce – będziesz mieć większą kontrolę nad procesem przygotowywania kawy.
– Słabe pienienie się mleka może oznaczać, że płomień jest zbyt mały.

CENA:

194,31 zł netto


Brikka Elite

Brikka Elite to aluminiowa kawiarka ze specjalnym systemem, dzięki któremu osiągniesz rewelacyjną konsystencję kawy. Specjalny zaworek wytwarza cremę, której nie doświadczysz w zwykłej kawiarce.

KONSTRUKCJA:

Odlewana z aluminium kawiarka zachwyca jakością wykonania. Klasyczny kształt, czarne uchwyty z tworzywa sztucznego, oraz przezroczyste okienko w pokrywce, które ułatwia kontrolę nad procesem parzenia.

CENA:

4 filiżanki (po ok 50 ml, całkowita pojemność 200 ml) – 142 zł netto


 

Dama Glamour

Dama Glamour to rewelacyjny, elegancki i solidny model lidera na rynku kawiarek – firmy Bialetti. To połączenie klasycznej kawiarki z nowoczesnym designem będzie świetnym gadżetem w każdej kuchni.

DOSTĘPNE KOLORY: PERŁOWY/NIEBIESKI/BORDOWY/BRĄZOWA

KONSTRUKCJA:

Dama Glamour to eleganckie połączenie klasycznej kawiarki z ekstrawaganckim designem. Decydując się na tę kawiarkę wybierasz świetne narzędzie do parzenia kawy o nietuzinkowych walorach estetycznych. Dama dostępna jest w kilku wersjach kolorystycznych. Rączka i dodatkowy uchwyt z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym zapewniają wygodę przenoszenia i serwowania gotowego trunku.

CENA:

3 filiżanki (po ok 50 ml, całkowita pojemność 150 ml) – 121 zł netto


Fiametta

Fiametta to najbardziej kolorowa seria światowego lidera wśród producentów kawiarek, firmy Bialetti. Wybierz odpowiednią dla siebie barwę i spraw, ze przygotowywanie ulubionej kawy będzie jeszcze przyjemniejsze!

 

DOSTĘPNE KOLORY: RÓŻOWY/NIEBIESKI/ZIELONY/CZERWONY

KONSTRUKCJA

Fiammetta to eleganckie połączenie klasycznej kawiarki z ekstrawaganckim designem. Decydując się na tę kawiarkę wybierasz świetne narzędzie do parzenia kawy o nietuzinkowych walorach estetycznych. Fiammetta dostępna jest w kilku wersjach kolorystycznych. Rączka i dodatkowy uchwyt z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym zapewniają wygodę przenoszenia i serwowania gotowego trunku.

CENA:

3 filiżanki (po ok 50 ml, pojemność całkowita 150 ml) – 85 zł netto